top of page
Boyanabilir Çıta 2
POLİÜRETAN ÇITA 4 CM
POLİÜRETAN ÇITA 2.5 CM 1
POLİÜRETAN ÇITA 2.5 CM
Boyanabilir Çıta 6 1
Boyanabilir Çıta 6
Boyanabilir Çıta Uygulama

Boyanabilir duvar çıtası modellerimiz hem duvar süslemelerinde hem de tavan süslemelerinde kullanılmaktadır, Dekoratif boyanabilir duvar çıta modellerimiz mobilya süslemeleri kapı ve ayna süslemelerinde, duvar pano çerçeve dekor çalışmalarında kullanılmaktadır. Ürünlerimiz temiz ve kolay montaj edilebilir. 

Dekoratif Boyanabilir Duvar Çıtası  Özellikleri

 

En: 4 cm

Yükseklik: 2 cm

Boy: 240 cm

Boyanabilir duvar ve tavan profillerimizin; hammaddesi  %70 kristal %30 antijottur. Darbeye karşı dayanaklı, nem ve sudan etkilenmez, çok kaliteli uzun ömürlü hafif ve kolay montaj edilir.  

Dekoratif Boyanabilir Duvar Çıtası Nasıl Yapıştırılır?

Boyanabilir duvar çıta ve motiflerini uygulayacağınız alana hızlı kuruyan silikon ile yapıştırabilirsiniz. Silikon kuruyana kadar beyaz bant ile yapıştırılır ve kuruduktan sonra bant çıkartılır. 

Beyaz mastik ile köşe birleşim yerleri, çıta kenarlarında kalan boşluklar ve motif birleşim doldurulur bu sayede kusursuz görünüm elde edilir.

Her türlü iç cephe boyası ile duvar çıta ve motifleri boyanabilmektedir.

 

Duvar Çıtaları nasıl uygulanır?

 

Geleneksel ancak zamansız, panelli bir duvar modaya geri döndü. Sadece herhangi bir evde harika görünmekle kalmaz, kendiniz yapmak kolaydır. Kendinizinkini oluşturmak için aşağıdaki adım adım kılavuzumuzu izleyin.

 

Adım 1

Bir plan yapmak

 

Panelli duvarınızın nasıl görünmesini istediğinize karar verin. Bunun gerçekleşmesi için ihtiyaç duyacağınız panel sayısını size söylemelidir.

 

Ardından duvar çıtalarınızı seçip duvarınızın ölçüsünü alabilirsiniz.

 

Adım 2

 

Bir plan çizin veya panellerin duvarınızda nasıl aralıklı olacağını belirleyin. Duvar ölçülerinizi ve kalıplarınızın genişliğini kullanarak gerekli uzunlukları not edin.

 

Kalıpları uzunlamasına kesin ve gerekirse 45°'de gönyeleyin.

 

Adım 3

 

 

Her bir çıtanın duvara oturacağı yeri hafifçe işaretlemek için bir kalem kullanın. Kalem işaretlerinizin her bir panelin genişliğini hesaba kattığından emin olun.

 

Adım 4

 

Silikon mastik yapıştırıcısını çıtalara uygulayın. Daha sonra çıtaları duvarınızda belirtilen işaretlere yapıştırabilirsiniz.

 

Duvarlarınız tamamen düz değilse, yapıştırıcı etkili olmayabilir. Bu durumda, kaplamaları bir dübel ile yerine vidalayın.

 

Adım 5

 

 

Pürüzsüz ve güvenli bir yüzey için, dekoratörlerinizin her panel kenarı boyunca kalafat yapın. Pervazları duvara vidaladıysanız, delikleri veya işaretleri kapatın. Kurumasına izin verin. 

 

Adım 6

 

 

 

Panellere bir kat astar uygulayın. Bu kuruduğunda, duvarınızı seçtiğiniz renkle boyamaya hazırsınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page